Pages

Subscribe:

Labels

čtvrtek 28. února 2013

Reklamy od Applu už nemají šťávu, trvdí autor kampaně Think Different

Přestože je Apple dlouhodobě na vzestupu a generuje ohromné zisky, podle některých komentátorů kalifornská firma v určitých směrech zaostává. V poslední době se často objevuje zejména kritika marketingu.
Za všechny asi nejlépe mluví Ken Segall, autor knihy Insanely Simple o Stevu Jobsovi a hlavní tvůrce kampaně Think Different, která byla hlavním mottem firmy Apple v devadesátých letech. Na svém blogu Observatory uvádí, že Apple už nějaký čas není v tomto ohledu jedničkou a že jej v současnosti válcuje Samsung. Je tomu tak prý ze dvou důvodů.

Celý článek

První důvod je jednoduchý: Samsung vydává na reklamu neuvěřitelné množství peněz. Je to více než utrácí Apple, HP nebo Dell, ale dokonce i více než Coca-Cola. Druhým důvodem je fakt, že korejská firma dokáže do svých reklam dostat silnou zprávu. Oproti těm od Applu nestojí reklamy Samsungu primárně na produktu, ale na lidech. Jejich spoty jsou podle Segalla dobře napsané i produkované a dokážou u zákazníků zahrát na určitou strunu. A umně si přitom pohrávají s negativními dojmy vůči svému největšímu konkurentovi.

Pěkně to můžeme ilustrovat na letošním Super Bowlu, kde Apple použil pouhou variaci současné reklamy na iPad, která se soustředí výhradně na produkt a je poměrně nudná. Samsung zvolil zcela opačnou taktiku a zaplatil si dlouhou dvouminutovou reklamu, kde nové produkty korejské firmy prezentuje známý hollywoodský režisér Tim Burton.



Tady je možné namítnout, že Apple v rámci marketingu používá jiné kanály. Můžeme si připomenout například loňské finále NBA, kde řada sportovců ve vítězný moment třímala v ruce iPhone. Podobná taktika se vyplatila i firmě Monster s jejich sluchátky Beats by dr. dre, která přes zákaz pořadatelů propašovala na olympijské hry v Londýně. Sportovci dostali sluchátka zdarma, Monster si zajistil levnou a účinnou reklamu a oficiálnímu sponzorovi, společnosti Samsung, zbyly jen oči pro pláč.

Podle Kena Segalla je však na poli technologií podobně jako v politice potřeba hlavně sypat velké peníze do tradičních reklamních kanálů. Jak už bylo řečeno, v tomto pohledu je Samsung o krok napřed. Současnou situaci dokonce přirovnává k nedávno proběhnuvší prezidentské kampani ve Spojených státech. Apple je podle něj tak trochu jako Obama v první debatě s Romneym. Stojí si bezmezně za svými názory, jen je potřebuje trochu silněji prezentovat.

Se Segallovým názorem můžeme nebo nemusíme souhlasit, přesto musíme uznat, že Apple ve svých reklamách v poslední době jemně řečeno poněkud polevil. Už zmíněné reklamy na iPad sice ilustrují možnosti využití systému iOS, jsou ale poněkud neosobní a také je přinejmenším diskutabilní, jak moc mohou na diváka zapůsobit.

V negativním slova smyslu na potenciální i stávající applisty zapůsobila loňská kampaň Genius. Představovala stereotypního pracovníka Genius Baru, který v různých okolnostech radil a pomáhal méně technologicky zdatným (rozuměj krajně debilním) uživatelům. Proti těmto reklamám se zvedla vlna protestů a Apple je nakonec stáhl a smazal ze svého webu i kanálu YouTube.


Segall přes tvrdou kritiku zakončuje svůj článek optimisticky. Věří, že Apple a reklamní agentura TBWA\Chiat\Day nenechají nic náhodě a na snahy Samsungu rychle odpoví. Co si o současném marketingu těchto dvou technologických rivalů myslíte vy? Je korejská společnost oproti Applu napřed?
Zdroj: KenSegall.com, MacRumors.com

Real Racing 3 můžete stahovat už i v ČR

Dlouho očekávaná hra Real Racing se dostala na český App Store. Real Racing 3 si zdarma můžete stáhnout přímo zde. Recenzi hry si můžete přečíst zde.



ActiveDock: Animace ikonek z OS X na iOS

Pokud se vám líbí animace ikonky při vyvolání jakékoliv aplikace v docku na systému OS X, tento doplněk vás bude zaručeně zajímat pokud však máte jailbreaknuté zařízení. V případě že jailbreak nemáte, postupujte podle návodu zde. ActiveDock, tedy aktivní dockovací lišta, které se nachází ve spodní části obrazovky. ActiveDock při kliknutí na ikonku jakékoliv aplikace v docku vyvolá animaci stejnou jako na počítačích Mac. Pokud si tedy chcete vylepšit své zařízení, určitě by vám tento tweak neměl chybět. Pokud však chcete opět zhlédnout animaci, musíte spuštěnou aplikaci vypnout přes multitasking, jinak je stále v pozadí a běží. V nastavení si můžete zvolit také animaci při notifikaci a další různé detaily, mezi které patří interval frekvence odrazu. Vývojář Surenix je dokonalý grafický designer, který se podílel na projektech jako je Springtomize 2, Evasi0n, nebo Ayecon.


středa 27. února 2013

Podívejte se na obal na iPhone 5 za $11 000

Někteří lidé říkají o Applu, že je předražený. Co by teprve řekli na tohle. Pokuď nemáte představu jak obal za $11 000 v přepopčtu na koruny něco přes 210 000 vypadá podívejte se na obrázek se níže.


Ve skutečnosti to není ani obal, ale pouze rámeček takže zadní strana je odkryta. 
Na výběr není pouze zlato, ale další čtyři materiály. Svůj obal můžete mít kromě zlata, z platiny , karbonu, oceli nebo titanu. Firma Brikk, která stojí za výrobou tohoto modelu vám na přání přidá i diamanty což zároveň podstatně zvýší cenu. Jedinou výhodou za zaplacení této obrovské sumy je, že aspoň malá část jde na charitu. Tento obal si určitě své zákázníky najde. Člověk, který si takovýto obal koupí si pravděpodobně zároveň koupí další obal, na ochranu toho prvního. Pokuď vás tento obal zaujal a rádi byste si ho pořidili můžete zde. Dokonce dostanete poštovné zdarma avšak jestli chcete obal chcete dovézt mimo USA musíte si připlatit dalších $75.

IntelliScreenX: Zlepšovák na notifikační lištu.

Společně s představením systému iOS 5 v říjnu 2011 se mnozí uživatelé těšili především na jednu novou funkci, která usnadní používání jablečného zařízení, jedná se o oznamovací lištu nazývanou notification center, díky kterému si nyní můžete prohlížet všechny nejnovější emaily, textové zprávy, různé upozornění, připomínky ale také třeba události z kalendáře. Pokud toužíte po rozšíření, jak si svojí notifikační lištu vylepšit, máme pro vás řešení. Tweak ze Cydie označovaný jako IntelliScreenX integruje do oznamovacího centra ale také do lockscreen obrazovky několik služeb, včetně widgetů pro sociální síťě Facebook a Twitter, RSS kanály pro sledování novinek, ale také například BiteSMS.
 Pojďme se podívat na ty nejčastěji používané funkce pro notifikační lištu. Podle mého názoru asi nejdůležitějším doplňkem je TOP-SHELF, který připomíná SBSettings, tedy urychlená možnost přepínat Wi-Fi, režim letadla, Bluetooth, 3G/4G/Edge, rotace lockscreenu a respring. Jedná se o ty nejdůležitější funkce a zaručeně se vám bude líbit. Další zajímavostí je integrace panelu sociální síťě, nyní můžete sledovat vaše přátelé přes notifikační lištu. Je zde samozřejmě také podpora Twitteru. U každé funkce si můžete nastavovat další detaily, tedy například u RSS čtečky označení článků barvou, která se vám líbí. To samé platí u upomínek a kalendáře. Pokud vlastníte jailbreak a rádi zkoušíte nové věci, určitě doporučuji tento tweak zakoupit a své notifikační centrum si uspořádat podle svého uvážení. Pokud nemůžete IntelliScreenX najít budete potřebovat doplňky.

úterý 26. února 2013

Seriál o Angry Birds vyjde 16. března

Angry Birds patří mezi nejpopulárnější hry současnosti, k dispozici je pro mobilní telefony, počítačové tablety, nejrůznější konzole a dokonce i pro chytré televizory. Popularitu se nyní tvůrci ze studia Rovio budou snažit využít i v novém animovaném seriálu. Upozornil na to server Cnet.com.


Seriál Angry Birds Toons bude mít 52 epizod, premiéra je naplánovaná na 16. března. Zda autoři chtějí jednotlivé díly zveřejňovat pouze na svých internetových stránkách nebo navážou spolupráci s nějakou televizní stanicí, zatím není jasné.
Děj seriálu se nicméně bude inspirovat samotnou hrou. V té spolu soupeří ptáčci proti prasatům. Zástupci ptačí říše jsou naštvaní, protože představitelé vepřového království jim ukradli vajíčka a chtějí si je udělat k večeři.

5 aplikací na každodenní používání

Na App Storu můžeme najít spoustu aplikací.Podívejte se na 5 aplikací, které se dají využívat každodenně.

 

Celý článek

CARDIOGRAPH

Tato aplikace jak již název napovídá, zaznamenává vaši srdeční aktivitu – tep. A budete se divit, opravdu to funguje. K zaznamenávání je využíván zadní fotoaparát s rozsvíceným bleskem, k němuž přiložíte váš prst. A právě v tom je ten fígl – blesk prosvítí váš prst a fotoaparátem zaznamenává váš srdeční tep. Vaše výsledky se ukládají a později si je můžete kdykoliv zobrazit a přiřadit k nim svou polohu. Cardiograph je nyní placený a jedná se opravdu o zajímavý počin.


  CARDIOGRAPH můžete za 1,79 stáhnout zde.

 +DOWNLOADER

A nyní tip na velmi užitečnou aplikaci se jménem +Downloader.  Ta rozšiřuje funkcionalitu iOS, a to tím, že s ní můžete stahovat cokoli z internetu – například videa, PDFka, písničky a vlastně skoro cokoliv vás napadne. Vše uložíte přes integrovaný prohlížeč a soubory se vám pak zobrazují v jednoduchém správci vašich stažených souborů, kde s nimi můžete dále pracovat. Soubory lze třídit do složek a různě je mezi nimi přesouvat. Stažené písničky můžete pak přímo v aplikaci poslouchat díky integrovanému přehrávači hudby. Zaujalo mě také propojení s cloudovými úložišti a možnost sdílet soubory přes Wi-Fi či Bluetooth (funguje pouze mezi iOS zařízeními).
 

+DOWNLOADER můžete zdarma stáhnout zde.

NIKE+ RUNNING

Podle mě nejlepší aplikace na běhání. Po prvním zapnutí zadáte svoje údaje (váha, věk,…) a poté již můžete začít běhat. Při běhu se zaznamenává vaše trasa pomocí GPS, a pokud si nastavíte určitý cíl (například 5 km), hlas ve sluchátkách vás upozorňuje, kolik metrů vám zbývá, i pokud posloucháte hudbu. Po doběhnutí se vám zobrazí zvládnutá vzdálenost, uplynulý čas, průměrná rychlost a spálené kalorie. Tato data potom můžete sdílet na Facebook nebo nahrát na webovou službu NikePlus.com, kde si můžete své úspěchy pěkně prohlédnout na svém počítači. Za běhání také získáváte různé „achievementy“. Jedná se opravdu o pěknou, propracovanou aplikaci, jež je dokonce zdarma.

  NIKE+ RUNNING můžete zdarma stáhnout zde.

TINY TOWER

V současnosti má nejoblíbenější hra na iPhonu, velmi vřele doporučuji. A o co tedy ve hře jde? Stavíte věž s dalšími a dalšími patry. V každém patře pak můžete postavit buď obchod, který vám bude generovat zisk, nebo apartmány. Lidi, jež ubytujete v apartmánech, pak zaměstnáváte právě ve vámi postavených obchodech. Své obchody a apartmány je také ještě možno přizpůsobit změnou barvy. V neposlední řadě je vaším úkolem rozvážet lidi výtahem po vaší věži. Tiny Tower zaujme svou pěknou pixel-art 8-bitovou grafikou a i vcelku povedeným soundtrackem.


TINY TOWER můžete zdarma stáhnout zde.

FREEZE

Ponurá temná hra Freeze zaujme hlavně svou dobrou hratelností. Jde o to, že musíte dostat oko z bodu A do bodu B přičemž vám v tom brání různé překážky. Jelikož je ovládání vyřešeno otáčením hrací plochy, po které se oko pohybuje, máte možnost oko na chvíli zmrazit, otočit plochu a zase pokračovat.

FREEZE můžete zdarma stáhnout zde.

IDOS = všechny spoje v kapse

Text Určitě se vám už někdy stalo, že jste potřebovali rychle zjistit, kdy přesně vám jede další spoj. Webovou službu idos.cz už využívám nějaký ten pátek, pokud jsem ale mimo domov a musel drahocenné informace hledat pomocí webového prohlížeče ve svém iPhone, což nebyla žádná sranda. Naťukat požadované zadání bylo náročné a vyžadovalo jistou dávku trpělivosti. Navíc, když někam spěcháte, většinou trpěliví nejste. Konečně jsem se tedy dočkal aplikace, která je přímo určena pro iOS zařízení.

Celý článek

Jak už jsme z iOS aplikací zvyklí, ve spodní části se nachází lišta s pěti ikonami: Spojení, Stanice, Spoje, Záložky a Předvolby.  Nejčastěji zřejmě budete používat Spojení. V pravém, horním rohu kliknete na lupu a zadáte odkud-kam potřebujete cestovat. Aplikace vám najde nejbližší možný spoj a několik následujících. Pokud si vyberete jeden určitý spoj, zobrazí se vám mapa s trasou a dokonce spoj můžete poslat kamarádovi v SMS a nebo emailem.Další možností jsou Stanice. Vyberete jednu konkrétní stanici. Zobrazí se vám všechny odjezdy, vy si vyberete ten váš a aplikace vám zobrazí všechny stanice, které vás cestou čekají. Může se to celkem hodit, pokud nevíte přesně kolikátou zastávku máte vystoupit a sedíte třeba v zadní části vlakové soupravy, kde nevidíte na ceduli stanice. V sekci Spoje zase naleznete veškeré informace o vašem spoji.

Velmi se mi libí, že aplikace ukazuje cenu jednotlivých jízdenek a pokud má váš spoj zpoždění, můžete si nastavit automatické upozornění. Můžete si nastavit i velikost písma ve vaší aplikaci, druh mapy nebo diakritiku ve vaší SMS.Celkově se mi aplikace líbí a hodnotím ji pozitivně. IDOS vám dá spolehlivě veškeré informace o vaší cestě,  ať už jedete s rodinou na výlet a nebo domů po náročném dni z práce.Podporována jsou všechna iOS zařízení s verzí systému 4.2.1 a novější. Během používání musíte být připojeni k internetu.

iOS je druhým nejbezpečnějším mobilním systémem na světě

Takzvaná analýza Firemní připravenosti spotřebitelských mobilních platforem hodnotí mobilní operační systémy z mnoha úhlů, které se týkají jejich možnosti použití ve firmách. Největší vliv na celkovém hodnocení nese samozřejmě bezpečnost. Nejedná se však pouze o bezpečnost samotného operačního systému, ale také o bezpečnost aplikací pro danou platformu, možnosti autentizace nebo použití ve virtuálním prostředí.Nikoho zřejmě nepřekvapí, že i přes ne příliš lichotivé okolnosti, které se v posledních měsících odehrávají okolo společnosti RIM, stal se operační systém BlackBarry vítězem testu s průměrným hodnocením 2.89. Na druhém místě se umístil mobilní operační systém společnosti Apple iOS, který dosáhl hodnocení 1.7 bodů. Všimněte si stále poměrně značného rozdílu v hodnocení BlackBerry a iOS. V závěsu za Apple skončil Microsoft se svým mobilním operačním systémem Windows Phone , který získal známku 1.61 bodů. Poslední místo obsadil systém Android od společnosti Google, který si vysloužil celkové hodnocení 1.37 bodů. Na výsledcích je jasně vidět zatím stále propastný rozdíl mezi BlackBerry a zbytkem mobilních operačních systémů, které jsou poměrně vyrovnané. Otázkou je do jak značné míry je zabezpečení nabízené RIM důležité, když i některé vládní organizace v USA již přecházejí na iOS. Výzkum provedli organizace Altimeter Group a Bloor Research na základě požadavku od společnosti Trend Micro.

pondělí 25. února 2013

Apple zveřejnil novou reklamu na iPad

Apple včer večer zveřejnil svojí novou reklamu na iPad. Tato reklama se podobá již zveřejněným aplikacím. Na ty se můžete podívat zde. Opět máme možnost vidět v reklamě oba iPady, tedy iPad mini a klasický iPad s 9,7″ Retina displejem. Apple se tak i nadále snaží prezentovat, že je iPad mini plnohodnotný iPad a dokáže to stejné co jeho větší sourozenec.
V nové reklamě můžete vidět tyto aplikace: iMovie, iTunes Store, Apple Maps, Action Movie FX a další.



Vyrážíte na hory? Vybavte svůj iPhone

Čas dovolené na horách je tady. I když u nás je sněhu poskrovnu, v zahraničí je ho stále dost.
Zimní aplikace, které by vám na horách neměly chybět.
V dalším článku o aplikacích se zaměříme na ty, které vám mohou pomoci v zimě, potažmo na horách.

Horská služba 

Základní aplikace, která by ve vašem smartphonu neměla chybět. Umí informovat o horských střediscích, hotelích nebo třeba stanicích Horské služby. Užitečnou vlastností v případě nouze je odeslání SMS s vaší polohou nebo sdělení vaší lokace pouze za pomoci GPS.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
                                                                                              Aplikace horská služba
Stáhněte si aplikaci Horská služba zdarma na AppStore

České sjezdovky

Už z názvu je patrné, co tato aplikace umí. Informace o tloušťce sněhové pokrývky, teplotě, počtu a stavu vleků nebo třeba pohled z webkamery. Vybrané areály lze nechat zobrazit i na mapě a je-li libo, nechat se k nim navigovat.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
                                                                                                     Aplikace České sjezdovky
Stáhněte si aplikaci České sjezdovky za 0,89 EUR na AppStore 

Zajímacé doplňky pro vaše iZařízení

Steampunk je novodobý fenomén, který se nevyhnul ani Apple. Ve své podstatě se jedná o znázornění živých zvířat, lidí nebo rostlin pomocí množství ozubených koleček, drátů, trubic, elektronek a podobných věcí. Cílem je, abyste dokázali vytvořit pomocí elektrotechnického odpadu věc tak, aby v podstatě znázorňovala něco živého. To je steampunk ve své ryzí podobě. Ovšem steampunk je také obklopení nových, moderních věcí, staršími součástkami tak, aby věc vypadala, jako by ji poskládal někdo ze součástek z vrakoviště.


Celý článek


Steampunk se samozřejmě nevyhnul ani produktům společnosti Apple a například e-shop etsy.com nabízí hned několik zajímavých produktů, které změní vaše moderní produkty v punksteamové vychytávky, které budou skvostem každého stolu. Samozřejmě steampunk není pro každého a nemusíte jej obdivovat, ale uvědomte si, že největším zástupcem a v podstatě reálným steampunkem byl první Apple I.
steampunk-iMac
steampunk-macbook
steampunk-macmini
steampunk-iMac
steampunk-apple
steampunk-apple
steampunk-apple
steampunk-iphone
steampunk-iphonesteampunk-iphone-dock
steampunk-iphone-dock

neděle 24. února 2013

Podívejte se na téměř každé video se Stevem Jobsem

Fanoušek Applu, který na youtube vytvořil kanál obsahující všechny reklamy Applu, nyní vytvořil kanál s téměř všemi videi ve, kterých byl Steve Jobs. Kanál má nyní okolo 150 videí takže je určitě na co koukat. Najdete tam rozhovory se Stevem Jobsem, představení produktů a mnoho dalšího.
Zmíněný Youtube kanál najdete zde.


Heroes Call – nechte se pohltit dobrodružstvím

Už poměrně dávno jsem v App Store objevil hru Heroes Call, která mě velmi zaujala, i když nebýt kategorie Editor’s Choice, ve které se aplikace nachází, hru bych nejspíš nevyzkoušel. Mou pozornost upoutala už samotná ikona hry, která je velmi pěkně zpracovaná. Pojďme se podívat, jak je na tom hra samotná.
O co tedy jde?

Celý článek

Heroes Call je RPG hra, která může připomínat Diablo, jak svým skvělým zpracováním, tak způsobem boje, schopnostmi postavy a podobně. Děj této hry můžeme zařadit do minulosti, vzhledem k tomu, že k boji používáte meče a nacházíte se v hradech, pevnostech atd.
Vaším úkolem je odpovědět na volání a plnit úkoly. To však není tak snadné, protože na cestě za cílem úkolů na vás číhají různá nebezpečí v podobě spousty nestvůr. A také proplétaní se bludištěm chodeb není vždy snadné, a to i přesto, že máte k dispozici mapu.

Počátek hry Na úplném začátku, podobně jak je tomu v Diablu, si vyberete, za kterého hrdinu (povolání) chcete hrát. Na výběr máte rytíře (Blood Knight), kouzelníka (Plague Wizard), nájemného vraha (Shadow Assassin) a alchymistu (Combat Alchemist), avšak je tu malý háček – zdarma je pouze Blood Knight. Kouzelníka si můžete odemknout za 0,89€, ostatní postavy za 1,79€ (recenzi jsem psal v době, kdy byla hra ještě zdarma). Já osobně jsem si vybral postavu zdarma, ale za vyzkoušení stojí rozhodně i další postavy, jelikož každá z nich má své vlastní speciální schopnosti.
Společně s hrdinou si vybíráte i složitost hry, k dispozici je však jen Normální a Těžká.
Když máte vybraného hrdinu i obtížnost, příběh začíná. První úkol, který budete plnit, je vlastně tutoriál, kde vám bude vysvětleno, jak se pohybovat, používat schopnosti, bojovat a podobně, projdete tedy krátkou trasu, zabijete pár oblud a nasbíráte pár věcí a tutoriál je u konce.

Průběh hry
Po odehrání tutoriálu začíná hra naplno a vy se ocitáte ve městě jménem Brineside, které bude jakýmsi vaším útočištěm. Najdete zde obchodníky, banku, guildu a také zde můžete vybírat schopnosti hrdiny a jeho vybavení.
K obchodníkům patří Appraiser, který vám zdarma pomůže „identifikovat“ předměty, které jste během hry našli. Některé helmy, brnění a podobně mají označení „neidentifikováno“ a to znamená, že předtím, než si je budete moci nasadit, je musíte identifikovat. U Appraisera je identifikace zdarma, avšak trvá určitou dobu. Pokud předmět identifikujete sami, je to hned, ale za poplatek. Předmět u Appraisera identifikujete tak, že jej přetáhnete z inventáře do slotu pro identifikování a pak čekáte. Ze začátku máte k dispozici jeden slot, další si můžete přikoupit, avšak za nemalé peníze. Je také nutné říct, že i když nalezený předmět identifikujete, neznamená, že jej bude moci nosit, protože každé povolání hrdiny má své vlastní předměty. Takže například kouzelník nemůže nosit brnění pro rytíře a podobně. O tom, jestli je předmět určený pro vaši postavu, se můžete informovat v jeho popisu.



Dalším obchodníkem je Kovář. U něj můžete nakupovat a prodávat vybavení – tedy přilby, chrániče trupu a holení, štíty a meče. Zakoupené zboží zde na sebe můžete také rovnou nasadit. Avšak, ať už si u kováře koupíte cokoliv, vzhled vašeho hrdiny ve hře se nemění, k tomu slouží další obchodník.

U dalšího obchodníka si můžete změnit vzhled brnění vašeho hrdiny, samozřejmě nic není zadarmo a za nejlepší výzbroj tu zaplatíte 75 000 zlatých, což je měna, kterou ve hře sbíráte. A jak je už snad ve všech hrách zvykem, můžete si zlaté navíc zakoupit za reálné peníze. 20 000 zlatých za 0,89€; 80 000 za 2,69€; 200 000 za 4,49€; 600 000 za 8,99€ nebo 2 000 000 zlatých za 17,99€. Je na každém, zda se rozhodne do hry investovat reálné peníze, musím ale zdůraznit, že sbírání zlatých ve hře není příliš rychlé.



V sekci Obchodníci naleznete také Hostinec, a pokud Heroes Call spojíte s vaším účtem na Facebooku, můžete si hru zazálohovat, pozvat do hry přátele a poslat jim nalezené předměty.
Ve městě se nachází i banka, v té si můžete uložit přebytečné věci z inventáře a také si zde můžete koupit zlaté mince za reálné peníze. Pro uložení svých věcí máte k dispozici celkem 4 sloty, avšak musíte si za ně zaplatit, čím více slotů, tím vyšší cena. Navíc, čtvrtý slot se vám odemkne, jen pokud si koupíte další povolání hrdiny (Plague Wizard, Shadow Assasin nebo Combat Alchemist).
Už jsem zmiňoval, že ve městě můžete vybírat i schopnosti hrdiny. Tyto schopnosti si vybíráte za body, které získáváte společně s novými levely. Některé schopnosti jsou aktivní (například speciální útoky), jiné pasivní (zvyšují například odolnost vůči mrazivým útokům, vracejí životy v boji a podobně). Je jen na vás, co si zvolíte, avšak některé schopnosti potřebuji i určitý level hrdiny.
Když máte hotovo, vše co jste ve městě chtěli udělat, můžete stisknout Begin Quest a vydat se do boje.  Před plněním úkolu samotného si můžete přečíst dialog, abyste věděli, o co v úkolu půjde nebo jej můžete přeskočit. Většinou pak musíte dojít pár metrů za člověkem, nad kterým je žlutý vykřičník, a úkol přijmout. Pak už se vydáváte vstříc dobrodružství.
Ovládání je velmi snadné prostě tapnete tam, kam chcete jít nebo prostě jen pohybujete prstem po trase a hrdina váš prst bude následovat. Než dojdete do vytouženého cíle, musíte porazit hordy monster, mezi které patří kostlivci – rytíři a lučištníci, obří pavouci a spoustu dalších. Na své strastiplné cestě objevíte mimo jiné i sudy nebo rakve, z nichž některé můžete zničit a nalézt tak nějaké to vybavení, menší obnos peněz, lektvary nebo se vyléčit. Zmínil jsem lektvary, ty jsou ve hře poměrně důležité, protože mohou obnovit vaše životy nebo energii. Protože každý speciální útok, který si vyberete ve schopnostech, stojí určité množství energie. A právě pomocí lektvarů si můžete i během boje energii i životy doplnit. Pokud vám nebude stačit množství lektvarů, které najdete během vaší cesty, můžete si za poplatek lektvary koupit, stačí je tapnout na ikonu lektvarů ve hře. Může se však také stát, že žádný lektvar s životy už mít nebudete, vaše životy budou na nule a nebudete u sebe mít žádné peníze, v tom případě se můžete za poplatek oživit přímo na místě nebo zvolíte restartování úkolu. V tom případě se oživíte a objevíte se na počátku úkolu.



Už několikrát jsem se zmiňoval o výbavě, kterou během hry sbíráte. Nejedná se však jen o nudné sbírání předmětů, ale každý artefakt přidává jiné atributy a můžete narazit i na speciální výzbroj, která je označena zeleně, modře a fialově. Takovéto předměty kromě běžných atributů přidávají i speciální schopnosti. Například fialový meč (fialová barva je ta nejlepší) zvýší poškození o 75% a přidá ještě speciální útok. Speciální schopnosti barevných předmětů jsou různé, je však nutno podotknout, že se tyto předměty nenalézají zrovna snadno.
Zpracování hry
Pokud se jedná o grafiku hry, nedá se jí snad nic vytknout, vykreslení je naprosto skvělé a vše vypadá krásně, ať už jde o hořící pochodně na zdech, zdi nebo hrdinu samotného. A navíc je vše plynulé a bez sekání, a to i když se na vás přižene horda skřetů a z povzdálí po vás šamani metají ohnivé koule. Heroes Call je samozřejmě celá v 3D.
Hra mi osobně nikdy nespadla a ani jedinkrát se nezasekla a navíc je přizpůsobena i pro iPhone 5, takže herní zážitek je ještě lepší a bez černých pruhů.
Resumé
Hra Heroes Call mě více než zaujala a upoutala mou pozornost na dlouhé hodiny. Nejen svou skvělou grafikou, optimalizací pro iPhone 5, ale i tím, že nikdy neomrzí. Vždycky máte ve hře nějaký vyšší cíl, pro který stojí za to hrát dál, ať už se jedná o koupení lepší výzbroje nebo získání lepších speciálních schopností hrdiny. K hraní vás připoutá i dobře zvolená hudba, která jen umocňuje skvělý herní zážitek. A kdyby vás náhodou hra přestávala bavit, můžete si zakoupit další povolání a vydat se úplně jinou cestou.
Ve hře je sice možnost nakupovat za reálné peníze, avšak já jsem neinvestoval ani korunu, a i přesto můžu hrát jako všichni ostatní. Nevadí ani to, že hra je v anglickém jazyce.
Oceňuji taky meziplatformní synchronizaci a synchronizaci mezi zařízeními, takže když jsem hru rozehrál na iPhonu 4S, pokračoval jsem v ní na SGS III a nyní hraji na iPhonu 5.
Heroes Call je dostupná zdarma v AppStore.

iHistory: Zakladatelé Applu


Tři lidé, kteří založili společnost nejhodnotnější dnešní doby.
Steve Jobs , Steve Wozniak a Ronald Gerald Wayne. První dva zmiňované znají všichni fanoušci Applu. Avšak třetí zmiňované jméno nemusí být známo všem.
Pojďme se podívat jak založení Applu změnilo zakladatelům jejich a životy.

 

 

 

 

 

 

Ronald Gerald Wayne

Ronald Gerald Wayne je často označován jako třetí zakladatel Apple Computer (společně se Stevem Jobsem a Stevem Wozniakem). Nakreslil první logo Apple a napsal manuál k Apple I, napsal také smlouvu o partnerství. Wayne pracoval s Jobsem v Atari před založením Apple Computer v roce 1976. Získal 10 % akcií Apple, ale za 800 dolarů je prodal společníkům, protože nechtěl být zodpovědný za dluhy Jobse a Wozniaka.Koncem stejného roku, Mike Markkula pomohl vypracoval business plán a převedl společnost na korporaci. V prvním roce prodeje Apple činily 174 000 dolarů. V roce 1977 prodeje vzrostly na 2,7 mil. dolarů. v roce 1978 to bylo už 7,8 mil dolarů.
Podle serveru CNET, v roce 1997 Wayne ještě pracoval jako inženýr ve firmě, která pracuje pro ministerstvo obrany v Salinas (v Kalifornii)

Steve Wozniak

Celým jménem Stephen Garry Wozniak je americký počítačový inženýr, který zakládal Apple Computer Inc. (Dnes Apple Inc.) se Stevem Jobsem a Ronaldem Waynem. Jeho vynálezy a stroje výrazně přispěly k vývoji osobních počítačů na začátku počítačové revoluce 70tých letech. Wozniak navrhl počítače Apple I a Apple II. Apple II získal obrovskou popularitu a stal se nejlépe prodávaným osobním počítačem 70tých let a začátkem 80tých.
 Wozniak měl několik přezdívek, včetně "The Woz", "Wonderful Wizard of Woz" a "iWoz" (s odkazem na všudypřítomné jméno pro produkty Apple). "Woz" (zkratka pro Wheels of Zeus) byla také společnost, kterou Wozniak založil. Byl také známý jako "druhý Steve" Apple Computer. Jak již jeho jméno napovídá, měl polské předky.

Původ Apple

Začátkem 70tých let, někde se uvádí 1970, někde 1971, se stali Steve Jobs a Wozniak přátelé během letní brigády, kdy Woz pracoval na mainframe počítačích. Podle Wozovy autobiografie, iWoz, Jobs měl nápad, že by začal prodávat počítač jako plně sestavenou PC desku. Wozniak byl zprvu skeptický, ale později jej Jobs přesvědčil, že i když nebudou úspěšní, mohou minimálně říci svým dětem, že měli vlastní společnost. Společně prodali svůj majetek (Woz prodal svoji vědeckou kalkulačku HP, Jobs prodal svou dodávku Volkswagen) a získali 1300 dolarů. Za toto sestavili první prototyp v Jobsově ložnici a později (když už nezbývalo místo) v garáži Jobsových rodičů. Wozův byt v San Jose byl zaplněn monitory, elektronickými zařízeními. Woz vyráběl některé počítačové hry, podobné SuperPong. Woz měl s sebou často nějaké nové elektronické zařízení a bavil s ním lidi na večírcích. Kolem roku 1975 Wozniak odešel z Berkeley (kam se později vrátil pro titul bakaláře) a přišel s počítačem, který jej udělal slavným. Nicméně pracoval spíše proto, aby udělal dojem na členy Homebrew Computer Clubu v Palo Alto - lokální skupině elektronických nadšenců.
1. dubna 1976 Jobs a Wozniak zakládají Apple Computer. Wozniak odchází z práce u HP a stává se vice prezidentem. Dostává na starosti výzkum a vývoj v Apple. Jeho první produkt Apple I, byl podobný počítači Altair 8800, prvním komerčně dostupný osobním počítačem, kromě toho, že neměl místo pro interní rozšiřující sloty. S těmito kartami mohl být Altair připojen k počítačovému terminálu a mohl být naprogramován v BASICu. Apple I byl počítačem čistě pro hobbysty. K ceně 666,66 dolarů se později vyjádřil, že neměl ponětí o tom, že číslo může označovat znamení satana (alespoň pro některé): "Přišel jsem s tím, protože má rád opakující se čísla." Jobs a Wozniak prodali prvních 100 kusů Paulovi Terrelovi, který právě začínal provozovat nový počítačový obchod - Byte Shop. Terrel kupoval pouze základní desku Apple I, musel dodávat klávesnici, monitor, transformátor a dokonce i krabici.Wozniak se tak mohl zaměřit na opravu nedostatků Apple I a přidávat nové vlastnosti. Jeho nový design začal získávat svou nejvýraznější charakteristiku: jednoduchost a použitelnost. Wozniak představil grafiku s vysokým rozlišením u Apple II. Jeho počítač mohl zobrazit obrázky, místo pouze písmen. "Dal jsem tam jen vyšší rozlišení. Byly to jen dva čipy, netušil jsem, že to lidi budou používat." Okolo roku 1978 přišel s levným ovladačem disketové mechaniky. On a Randy Wigginton napsal jednoduchý diskový operační systém a souborový systém. Shepardson Microsystems byl najat, aby postavil jednoduché rozhraní pro příkazovou řádku pro diskový operační systém.Kromě návrhů hardware, Wozniak napsal většinu software původně poskytovaného s Apple. Napsal programovací interpretr jazyk, sadu virtuální 16-bit procesorových instrukcí označovanou jako SWEET 16 a hru Breakout (což byl také důvod proč přidal počítači zvuk), kód nutný pro ovládání disketové mechaniky a další.
V roce 1980 se stal Apple akciovou společností a z Jobse a Wozniaka se staly multimilionáři. Jobs odmítl dát některým zaměstnancům Apple akcie, takže se Wozniak rozhodl podělit se o své zakladatelské akcie se zbytkem týmu tím, že je věnoval zdarma nebo za velmi nízkou cenu. To bylo označováno jako "The Woz Plan".

Letecká nehoda

V únoru 1981 Steve Wozniak havaroval ve svém letadle při vzletu ze Santa Cruz. Podle závěru vyšetřování leteckého úřadu, Wozniak neměl pilotní průkaz a dostatek zkušeností s letadlem. Důvodem havárie pak bylo předčasné opuštění země, následkem pak bylo zřícení z 12 stop. Díky této nehodě měl částečnou amnézii - neměl vzpomínky na nehodu a chvíli si nepamatoval, že vůbec nějakou nehodu měl.
Nepamatoval si dobu v nemocnici ani některé věci, které dělal po propuštění. Dělal vše jako vždy (kromě létání), ale nemohl si vzpomenout co se stalo. Mohl vejít do pokoje a zapomenout proč tam je a nepamatoval si jaký je den. Například chodil do práce v sobotu nebo zůstal ve středu doma, protože se domníval, že je víkend. Postupně si dával jednotlivé kousky skládačky dohromady, podle toho, co mu řekli lidé. Zeptal se své přítelkyně Candice Clark (pracovala jako účetní u Apple) jestli neměl nějakou nehodu. Když mu to řekla, jeho krátkodobá paměť se obnovila. Wozniak také tvrdí, že počítačové hry Apple II mu pomohly obnovit jeho "ztracenou" paměť. Wozniak a Clark se tentýž rok zasnoubili. 

Konec práce u Apple

Wozniak se po nehodě nevrátil hned k Apple. Místo toho se oženil s Candice a vrátil se do univerzity v Berkeley pod jménem "Rocky Raccon Clarrk" (Rocky bylo jméno jeho psa a Clark bylo jméno ženy za svobodna). Nakonec získal bakalářský titul v roce 1986. V květnu 1982 a 1983 Wozniak sponzoroval US Festival, který oslavoval vývoj technologií. Končily jako technologická výstava a rockový festival kombinující hudbu, počítače, televizi a lidi.
V roce 1983 se rozhodl vrátit do vývoje produktů Apple, ale nechtěl nic víc než být inženýrem a motivačním faktorem pro zaměstnance Apple. Wozniak odešel z Apple 6. února 1987, 12 let po založení společnosti. Stále však zůstává zaměstnancem (a dostává šeky) a je akcionářem
Právě Wozniakovi je přisuzována věta: "Nikdy nevěřte počítači, který nemůžete vyhodit oknem."

Steve Jobs

Celým jménem Steven Paul Jobs se narodil 24. února 1955 v San Franciscu. Byl adoptován Paulem a Clarou Jobsovými z Mountain View (Santa Clara) v Kalifornii, kteří jej pojmenovali Steven Paul. Paul a Clara později adoptovali dceru, která dostala jméno Patty. Jobsovy biologičtí rodiče Joanne Carole Schieble a Abdulfattah Jandali - studentka ze Sýrie, která se později stala profesorkou politických věd - poději se vdala a porodila Jobsovu sestru - Monu Simpson.
Jobs navštěvoval Juniorskou střední školu a střední školu Homestead v Cupertinu, Kalifornii a další lekce po škole v Hewlett-Packard v Palo Altu. Byl zde také zaměstnán, spolupracoval jako brigádník se Stevem Wozniakem. V roce 1972 Jobs dostudoval střední školu a začal navštěvovat Reed College v Portlandu (Oregon). Ačkoliv studium ukončil po jednom semestru, navštěvoval přednášky v Reedu, mimo jiné také kaligrafii. "Pokud bych se nezastavil na tento kurz, Mac by neměl nikdy více písem a proporcionálně oddělovaná písma", řekl.
V létě 1974 se Jobs vrací do Kalifornii a začíná navštěvovat Homebrew Computer Club se Stevem Wozniakem. Bere práci jako technik na Atari, výrobce populárních video her s primárním cílem ušetřit peníze na spirituální výlet do Indie.
Jobs cestuje po Indii s přítelem s Reed College (a později prvním zaměstnancem Apple) Danielem Kottkem v hledání spirituálního osvícení. Vrátil se jako budhista s oholenou hlavou a s tradičními indickým oblečením. Během této doby experimentoval s LSD. Na tuto dobu vzpomíná jako na "jednu ze dvou nebo tří nejdůležitější věcí, které udělal ve svém životě." Prohlásil, že lidé kteří jsou kolem něj, kteří nemají jeho alternativní kořeny nikdy zcela nepochopí jeho myšlení.
Vrátil se ke své práci v Atari a dostal za úkol vytvořit elektrický obvod pro hru Breakout. Podle zakladatele Atari, Nolana Bushnella, Atari nabízelo 100 dolarů za každý čip, který se nebude muset umístit do stroje. Jobs měl velmi malý zájem nebo znalosti o návrzích elektrických obvodů a dohodl se s Wozniakem, že si rozdělí prémii mezi sebou, pokud Woz minimalizuje počet čipů. Steve Jobs nabídl Wozovi půlku ze své odměny za návrh obvodu (375 dolarů). Nezmínil se mu o odměně 100 dolarů za každý ušetřený čip. Po té, co Steve Wozniak 4 dny nespal, upravil původní Jobsův návrh tak, že zde bylo o 50 čipů méně. Jobs mu bonus zatajil a zaplatil mu jen 375 dolarů. (Částky se liší, podle toho kdo příběh vypráví, já se však kloním spíše k této verzi).
Atari bylo tímto návrhem velmi překvapeno. Jednak proto, že se podařilo snížit počet čipů na tak malé množství, ale také tím, že zmenšil množství TTL (tranzistorově-tranzistorová logika) čipů na 42. Návrh se tak stal velmi obtížným pro výrobu - byl příliš kompaktní a komplikovaný aby jej Atari mohla svými výrobními linkami vyrobit. Wozniak tvrdil, že Atari neporozumělo jeho návrhu a spekuloval, že "se možná nějaký inženýr pokoušel vytvořit nějakou modifikaci." Atari nakonec navrhlo svou vlastní verzi pro výrobu, která obsahovala okolo 100 TTL čipů. Wozniak zjistil, že hra byla stejná jako jeho původní výtvor a nenašel žádný rozdíl.

Začátky Apple Computer

V roce 1976 Steve Jobs, Stephen Wozniak s podporou multimilionáře A.C "Mika" Markkuly založili Apple. Steve Jobs byli s Wozniakem přátelé od roku 1971. Bill Fernandez tehdy představil 21ti letého Wozniaka 16ti letému Jobsovi. Steve Jobs přesvědčil Wozniaka, aby začal navrhovat počítačový systém a začal jej prodávat. Apple se postupně rozšiřoval a začal hledat vhodného ředitele. V roce 1983 Steve Jobs přesvědčil Johna Sculleyho, aby odešel od Pepsi-Coly stal se ředitelem. Poslední tečkou prý bylo "Chceš strávit celý zbytek svého života prodávání sladké vody dětem, nebo chceš šanci změnit svět? (Do you want to spend the rest of your life selling sugared water to children, or do you want a change to change the world?". To se nakonec povedlo s reklamou 1984. Z Macintoshe se stal první malý komerčně úspěšný počítač s grafickým uživatelským rozhraním. Vývoj Maca začal Jefem Raskinem a později převzat Stevem Jobsem.
Ačkoliv byl Steve Jobs přesvědčivým a charismatickým ředitelem Apple, někteří zaměstnanci jej popisovali jako nestálého, náladového manažera. Snižování prodejů v celé oblasti IT od konce roku 1984 narušilo pracovní vztahy Jobse a Sculleyho a koncem roku 1985 - následováno interním bojem o moc a oznámení o odstávkách - Sculley uvolnil Jobse z jeho funkce šéfa divize Macintoshe.

NeXT Computer

Po odchodu od Apple, Jobs zakládá společnost NeXT Computer. Stejně jako Apple Lisa, byla stanice NeXT technologicky velmi pokročilá, nicméně neměla komerční úspěch zejména kvůli ceně. Nicméně ti co si ji mohli dovolit, získali k této platformě velmi silný vztah díky jejím technickým přednostem, kterým kraluje objektově orientovaný softwarový vývojový systém. Jobs prosazoval NeXT produkty mezi vědci a akademiky kvůli inovativní, experimentální nové technologii kterou zahrnoval (Mach kernel, digitální signální procesorový čip a Ethernet).
NeXTcube byl Jobsem popisován jako "mezilidský" počítač o kterém věřil že je dalším krokem za osobním počítačem. Což znamená, že počítače mohli dovolit lidem komunikovat a jednoduše spolupracovat, řeší spoustu problémů které "osobní" počítač řešit nemůže. V době, kdy se e-maily posílaly jiným lidem jako obyčejný text, Steve Jobs představoval NeXTovský emailový systém NeXTMail, který byl příkladem této "mezilidské" filozofie. NeXTMail byl první, který podporoval univerzálně zobrazitelnou, na klepnutí reagující vloženou grafiku a audio uvnitř e-mailů.
Jobs řídil NeXT až s obsesivním perfekcionismem, což je vidět na magnesiové počítačové skříni NeXTcube. To vytvořilo závažné tlaky na hardwarovou divizi NeXTu a po té co v roce 1993 prodal pouze 50 000 strojů, NeXT se transformoval na zcela softwarovou společnost a vypustil NeXTSTEP pro Intel procesory.

Pixar a Disney

V roce 1986 Jobs kupuje The Graphics Group (později přejmenované na Pixar) od Lucasfilmu za cenu 10 mil. dolarů, 5 miliónů bylo dáno společnosti jako kapitál.
Nová společnost, která původně sídlila v San Rafaelu v Kalifornii, se přestěhovala do Emeryvillu a měla být původně vývojářská firma pro hardware high-end grafiky. Po roce ztrát prodejem počítače Pixar Image Computer se spojila s Disneyem na produkci počítačově animovaného filmu, který Disney bude spolufinancovat a distribuovat.
 Prvním filmem, který z tohoto partnerství vznikl byl Toy Story (Příběh hraček), který přinesl slávu a kladné přijetí kritiky v roce 1995. Během následujících deseti let, pod vedením šéfa kreativců Johna Lassetera společnost vyprodukovala další hity A Bug's Life (1998), Toy Story 2(1999), Monsters, Inc (2001), Finding Nemu (2003), The Incredibles (2004), Cars (2006), Ratatouille (2007), WALL-E (2008) a Up (2009). Finding Nemo, The Incredibles, Ratatouille a Wall-E získaly každý ocenění akademi za nejlepší animovaný film, která se začal udělovat v roce 2001.
V letech 2003 a 2004 vypršela smlouva Pixaru a Disneye. Jobs a šéf Disney Michael Eisner se pokoušeli vyjednat nové partnerství, ale neuspěli. Začátkem roku 2004 Jobs oznámil, že Pixar bude hledat nového partnera pro distribuci svých filmů, až vyprší smlouva s Disneyem.
V říjnu 2005, Bob Iger nahradil Eisnera u Disneyho a Iger rychle opravil vztahy s Jobsem a Pixarem. 24. ledna 2006 Jobs a Iger oznamují, že Disney souhlasil s koupí Pixaru vykoupením všech akcií v ceně 7,4 miliardy. Když byla smlouva dohodnuta, Jobs se stal největším soukromým akcionářem společnosti Walt Disney s podílem 7% akcií. Jobsův podíl v Disney značně překračuje podíl Eisnera, který měl 1,7% a člena rodiny Disneyových, Roye E. Disneye, který má okolo 1% akcií společnosti. Právě jeho kritika Eisnera a vztahy s Pixarem uspíšili Eisnerův odchod. Jobs se stal členem správní rady po dokončení akvizice. Jobs také dohlížel kombinované obchody Disneye a Pixaru ve speciálním šestičlenném výboru

Návrat k Apple

V roce 1996 Apple oznamuje, že kupuje společnost NeXT za cenu 429 mil. dolarů. Smlouva byla finalizována v roce 1996 a přinesla Jobse zpět do společnosti, kterou založil. Rychle se stalo dočasným CEO po té, co správní rada ztratila důvěru v Gila Amelia. V březnu 1998, kvůli koncentraci na návrat Apple k zisku, Jobs okamžitě zrušil mnoho projektů jako Newton, Cyberdog a OpenDoc. V nadcházejících měsících se mnoho zaměstnanců bálo jezdit s Jobsem ve výtahu z obavy, že "by nemuseli mít práci, než se otevřou dveře. Ve skutečnosti byly tyto případy velmi vzácné, nicméně několik takto vyhozených stačilo k tomu, aby vystrašily celou společnost".
S koupí společnosti NeXT, získalo mnoho technologií své místo v produktech Apple, nejmarkantněji to byl NeXTSTEP, který se postupně vyvinul do Mac OS X. Pod dohledem Jobse společnost zvyšovala prodej s uvedením iMaců a dalších nových produktů. Od té doby úžasný vzhled produktů a silná značka pracovala pro Apple. V roce 2000 na Macworld Expu, Jobs officiálně upouští od titulu "dočasný" a stává se trvalým CEO. Během své doby dočasného vedení požíval titul iCEO.

Zdravotní problémy

V roce 2005 byla Jobsovi diagnostikována rakovina slinivky břišní. Byla to však její vzácná forma, která byla chirurgicky léčitelná, jak řekl ve svém slavném Stanfordském projevu. Jobs nicméně po 9 měsíců chirurgický zákrok odkládal a s rakovinou se snažil bojovat pomocí postupů alternativní medicíny. Poté, co se jeho zdravotní stav zhoršil, svého rozhodnutí litoval, uvedl jeho životopisec Walter Isaacson.
27. srpna 2008 společnost Bloomberg omylem publikovala zprávu o Jobsově smrti. Ačkoli chybu rychle napravila, zpráva se rozběhla do světa a posílila spekulace o jeho chatrném zdraví. Jobs si v této situaci vypůjčil citát Marka Twaina a na akci Applu publiku oznámil: „Zprávy o mé smrti nesmírně přehánějí.“
V lednu 2009 pozastavil ze zdravotních důvodů výkon funkce ředitele společnosti. V dubnu téhož roku podstoupil transplantaci jater.
Pankreatický nádor nicméně metastazoval. Bezprostřední příčinou smrti byla zástava dechu, kterou způsobilo právě rozšíření rakoviny ze slinivky na další orgány.
Jobs své nemoci podlehl 5. října 2011.


Zdroj:


sobota 23. února 2013

Výrobci příslušenství už vyrábí obaly na iPad 5. generace












Výrobce příslušenství MiniSuit, dal na internet fotku obalu na iPad 5, který napovídá jak samotné zařízení bude vypadat. MiniSuit říká, že obal vytvořil na základě parametrů od důvěryhodného zdroje. Podle obrázků, které zveřejnil server MacRumors to vypadá, že by obal mohl být skutečný jelikož má stejný tvar jako samotné zařízení. Avšak obal ještě nic neznamená jelikož před představením iPhonu 4s už také byly obaly na iPhone 5 a nakonec nevyšel.

Porovnání iPadu 5 a iPadu mini
Takže už to vypadá, že jsou všechny informace opět prozrazeny.
Tedy vlastně ne, ještě se neví kdy bude iPad 5 představen. Podle některých zdrojů by to mělo být již příští měsíc v březnu. Jiné zdroje říkají na přelomu září a října.

Vyfotit a přeložit to TextGrabber zvládá dobře

TextGrabber je velmi dobrá aplikace na cesty do ciziny. Pokuď například potřebuje přeložit nějaký zdlouhavý text třeba v novinách, který se vám nechce vypisovat do online slovníku.  Může se též hodit při čtení návodů v jiných jazycích. Pojďme si tedy představit tuto zajímavou aplikaci.

Celý článek


Nechce se vám vypisovat text k přeložení? Co kdyby se dal text pouze vyfotit a poté by sám přeložil. Tak pro tohle je aplikace Text Grabber jak stvořená. Podobné typy aplikací jsou už na Androidu a Windows Phonu dlouho. Nyní se tento typ aplikace dostává i na AppStore.

Menu

Menu aplikace je velmi jednoduché. Vlevo nahoře máme na výběr ze 60 jazyků, včetně češtiny.
Poté už je v menu pouze zapnutí a vypnutí světla což se hodí zvláště pokuď fotíte za zhoršených světelných podmínek. Dále máme ikonku nastavení. Tam si kromě změny jazyka můžeme vybrat i jaký slovník budeme používat. Na výběr je Google , Bing , Yandex a Always Ask. Osobně si myslím, že je nejlepší si zvolit Google. Zatím má totiž největší zkušenosti s překládáním a dá se na něj spolehnout. Na dolním panelu vidíme tlačitko vyfotit jako ve fotoaparátu. Vleve od něj se můžeme podívat na text, kterýjsme už přeložili. Na opačné straně se můžeme podívat do galerie fotek.
Tuto funkci oceňuji, protože zjednodušuje ovládání aplikace. Když na příklad nechcete otevírat aplikaci kvůli tomu, že nemáte dostupný internet můžete vyfotit text, můžete text pouze vyfotit základní aplikací a poté si fotku z galerie přenést do TextGrabberu.

 Překládat knihu byste s tím nechtěli

 Doufám, že jsem vás neodradil v podnadpisu, ale je to tak. Pokuď  někam přijedete dejme tomu do Číny a chcete si rychle přečíst co je napsáno na tabbuli v letišti nebo kdekoliv jinde. TextGrabber to všechno přeloží možná s mírnými pravopisnými chybami, ale přeloží. Bohužel pokuď chcete přeložit více jak 10 vět přestávají dávat smysl. Pořád sice chápete očem ten text je, ale už se musíte soustředit a domýšlet si slova. Podívejte se na následující obrázek níže, který překládal text z čínštiny do češtiny. Abych TextGrabber pořád nekritizoval tak se podívejte na obrázek na pravo, který překládá z angličtiny a myslím, že to zvládl celkem dobře.

 
TextGrabber prostě funguje, ale potřebuje ještě doladit. Chyba překladu není chyba přímo aplikace, protože o překlad se stará google překladač takže až se zlepší on, zlepší se i  TextGrabber.


 TextGrabber je nyní ve slevě, pro iPhone si ho můžete stáhnout za 0.89  přímo zde.

pátek 22. února 2013

10 cydia aplikací optimalizovaných pro iOS 6

Podívejte se na žebříček top desítky aplikací ze cydie optimalizovaných pro iOS 6.
Tyto aplikace vám můžou usnadnit používání iOS a trochu tento systém pro někoho až moc nudný oživit.

Celý článek

1. SBSettings

Jednoduchá a velice účinná aplikace. Pokuď například potřebujete v noci ztlumit jas displeje je toto nejjednodušší řešení. Celou aplikaci tvoří panel v notifikační liště, který obsahuje ikony. Můžete ovládat wifi, bluetooth , jas , data a mnoho dalších. Také můžete snadno vaše zařízení restartovat pouze pomocí stisknutí jednoho tlačítka.

2. Auxo

Z typu aplikací jako je Auxo by se měl Apple poučit. Auxo nabízí vylepšený multitasking. Pokuď vyvovaláte nábídku multitaskingu zobrazí se vám náhledy jednotlivých aplikací. Aplikaci vypnete ladným posunutím prstu po aplikaci směrem dolů. Když chcete smazat všechny aplikaci stačí podržet jednu aplikaci a následně vybrat ano, kterým potvrzujete, že chcete vypnout všechny aktuálně spuštěné aplikace. Doufejme, že se Apple poučí a v iOS 7 najdeme už něco podobného v základu.

3. Unfold

Vadí vám známé Slide to Unlock? Můžete to změnit s touhle vychtávkou ze cydie.
Jmenuje se Unfold. Můžete měnit jak se má obrazovka při otevírání chovat. Například si můžete nastavit otevírání ve stylu harmoniky. Také můžete nahradit text Slide to Unlock svým vlastním.

4. WinterBoard

Pokud jste měli někdy jailbreak jistě tuto aplikaci dobře znáte. Můžete změnit styl vaší domácí obrazovky. Takže ne jenom tapety, ale i tvary a vzhled ikonek. Těch tapet a ikonek je v cydii nepřeberné množství takže je opravdu z čeho vybírat.

5. AppCent

Tato aplikace má jenom jedinou funkci. Tou je, že když stahuje nějakou aplikaci/hru zobrazí se vám místo slova načítání, procenta ukazující počet stažených procent. Svojí funkci zvládá dobře. Pokuď se aplikace přestane stahovat tak to na procentech uvidíte lépe než na modrém proužku, který se zobrazuje na aplikaci v průběhu stahování.

6. Screen Extender

Pokuď vás trápí neaktualizované aplikace pro čtyř palcový displej vašeho iPhonu 5 je tu řešení.
Řešení se jmenuje Screen Extender. Tato aplikace nátáhne vaše neaktualizované aplikace
na displej iPhonu 5. Aplikaci jsem testovat na 5 různých aplikacích. U dvou bohužel tato aplikace způsobila nefunkčnost. I přesto vám doporučím Screen Extender vyzkoušet. Pokud nějaká z aplikací po upravení nebude fungovat můžete v nastavení lze vrátit vše zpět a žádná škoda vám nevznikne.

7. Five Icon Dock

Tato jednoduchá aplikace dokáže do vašeho docku (4 základní aplikace dole) přidat jednu další.
Nijak se nezhorší kvalita otevírání aplikací. Tím myslím, že se vždy trefíte na správnou ikonku.

8.Barrel

Při posouvání v homescreenu přidá různé animace. Tato aplikace pouze oživí váš systém nijak zvlášť velký užitek z ní mít nebude, ale některé animace jsou zajímavým zpestřením systému. Hned vás posouvání stránek bude bavit více:-)

9. Icon Renamer

Jak už název aplikace napovídá jedná se o přejmenování ostatních aplikací. Stačí podržet aplikaci a pak na ní ještě jednou kliknout a zobrazí se vám okno do, kterého napíšete nový název aplikace.
Icon Renamer můžete použít na všechny aplikace kromě těch základních od Applu.
Je to určitě dobrá vychytávka, která se dá využít.

10. Display Recorder

Tato aplikace natáčí co se právě odehrává na displeji vašeho izařízení. Tato aplikace se dá využít takřka kdykoliv. Velice užitečná vychytávka. Pokud se chcete podívat jak tato aplikace funguje podívejte se na video níže.

Pro některé zmíněné aplikace budete potřebovat stáhnout doplňky do cydie. Jak je přidat a jaké si přidat najdete zde.

Podívejte se na video níže, které bylo zaznamenáno poslední zmiňovanou aplikací.
Najdete v něm ukázky všech 10 aplikací, které jsou popsány v článku.





Podívejte se na opravdové Apple auto

Apple auto opravdu existuje. Jedná se o vůz Porshe ze slavného Le Mans. Steve jobs sponzoroval tento vůz a jeho dvoučlennou posádku po dobu přibližně tři let. Tento vůz se tedy jako jediný na světě může honosit jménem iCar.

Celý článek

Nebyl to žádný krám avšak moc toho nevyhrál. Jednou se jeho posádka umístila 3. a jinak vždy pod stupňemi vítězů. Proto Steve Jobs po třech letech sponzorování ukončil. Většina lidí si myslí, že Steve Jobs na svojí oblíbenou značku Mercedes nedal dopustit. Avšak jeho další oblíbenou značkou bylo právě Porshe. Porshe měl rád kvůli tomu, že se hodně zaměřují na design což je dodnes u Applu nejdůležitější věc.

Podívejte se na následující video, které ukazuje iCar.
Jen pro upřesnění jedná se o  Porsche 935 K3 s výkonem 800 koní a 6ti válcem pod kapotou.


čtvrtek 21. února 2013

Mini Motor Racing – mini auta pro iOS

Závody mini autíček, které mohou být zároveň zábavné i frustrující? Ano, to je Mini Motor Racing.
Vývojářské studio The Binary Mill nepřináší nic nového, závodů malých aut z ptačího pohledu je na App Store několik. Přesto však překonává všechny ostatní. Ani po více jak roce od svého vydání jsem nenašel jedinou hru s malými auty, která by byla lepší. A přitom dobří konkutenti tu jsou – Reckless Racing 1 a 2, Death Rally, či Pocket Trucks. Mini Motor Racing však přináší zcela jiný herní zážitek, jenž je více zábavný, v hezčím kabátku a, ač vypadá jednoduše a zábavně, dokážete se u hry i pořádně zapotit.

iOS Screenshot 20130206 213812 01 500x343   Mini Motor Racing – nejlepší mini auta pro iOS



Celý článek

Už základní menu hry vám řekne, že na hře si dal někdo záležet. Ocitnete se v garáži, kde se při procházení jednotlivými volbami postupně přesouvá kamera (podobně jako zakladní menu v DIRT 2). Jako první doporučuji vybrat ovládání, v této hře je vyhovující ovládání základ. Máte celkem 4 možnosti výběru, přičemž vždy doporučuji nechat zapnutou automatickou akceleraci. Trochu předběhnu, ale bez plného plynu závody prostě nevyhrajete. Herní módy jsou jednoduše klasika. Máte na výběr mezi kariérou, rychlým závodem a multiplayerem. U rychlého závodu vyberete auto, trať a jde se závodit. Multiplayer obsahuje možnosti hraní přes Wi-Fi, Bluetooth či online pro 2–4 hráče.
Nejzajímavějším módem je samozřejmě kariéra. Nejdříve si vyberete jedno ze čyř aut ze základního výběru. Aut je celkem 20, ovšem ty další jsou k zakoupení za 15 000 Career Cash – herní měny (některé se odemknou po dokončení šampionátu). Tyto peníze získáváte při výhrách v závodech kariéry. Je jen trochu škoda, že pomocí rychlého závodu mimo kariéru si nic nevyděláte. Jak získáváte peníze za výhry, můžete si auta vylepšovat. Každý závodní speciál má 4 úrovně vylepšení – ovládání auta, nitro, akceleraci a maximální rychlost (+ různá barevná provední, která jsou zdarma). Každé auto má samozřejmě jiné základní a maximální možné parametry. Při postupování jednotlivými závody brzy zjistíte, že bez vylepšování auta náročnější závod vyhrát nelze. Šampionáty jsou zde k dispozici celkem tři. “Original” obsahuje celkem 120 závodů, “Bonus” má 92 závodů a za 15 000 Career Cash lze zakoupit i “Extended” se 104 závody. A nemusíte se bát, určitě si na něj vyděláte. Každý závod je vždy proti pěti soupeřům a vybírá se z velkého množství tratí. Je jich celkem 19, ale každá trať má denní a noční variantu a také normální a obrácenou orientaci. Celkem lze tedy závodit na 76 různých tratích, a to je velké plus. I po opravdu dlouhém hraní díky tomu nemáte pocit stereotypního kroužení.
A jsou tu první závody. Důležitý je výběr ovládání. Na závodní dráhu se totiž díváte z ptačího pohledu vašeho auta, takže zatáčení doleva a doprava se dynamicky mění podle pohledu na trať a natočení auta. Je to šok, ale na to si zvyknete a nakonec si to možná i oblíbíte. Ovládání lze v menu jednoduše měnit a poté pokračovat v závodu. A předem doporučuji do zatáček nebrzdit, ale prodriftovat je, jinými slovy projet ve smyku. Teď však pozor na soupeře. Kolize autíčka zpomalují, a tak se budete chtít vyhnout jak soupeřům, tak mantinelům. To však často není možné, protože soupeři jsou agresivní a někdy až moc “hloupí”. Často to byl i důvod, proč jsem se u hry dokázal naštvat. Vývojáři dokonce museli nedávno upravovat onu agresivitu soupeřů, mnoho lidí si na ni stěžovalo. Soupeři se prostě derou dopředu, jak můžou, a většinou to končí hromadnými kolizemi. Než si na to zvyknete a naučíte se “útoky” odrážet, či se jim vyhýbat, častokrát vám to zvedne tlak. Dejte si však pozor. Jakmile jsou soupeři dále od sebe, z tupých rozrážečů se stanou docela mazaní a rychlí řidiči.
Mini Motor Racing 6 260x195   Mini Motor Racing – nejlepší mini auta pro iOS
Jenom doufám, že jsem vás neodradil. Pokud totiž zvládnete těžkou zkoušku začátečníka, začnete si v závodech libovat a vnímat vše okolo. Grafika je totiž na úžasné úrovni. Nejen krásně zpracovaná mini autíčka, která si oblíbíte už v garáži. I samotné tratě jsou detailně propracované, včetně počasí. Při závodech si můžete všimnout i pálení pneumatik, prachu za autem, vody a dalších efektů. Začnete si i užívat výhry a pěněžní odměny za ně. A aby nebylo závodění tak stereotypní i na velkém množství tratí, Mini Motor Racing nabízí dva bonusy. Prvním je krátkodobé nitro. Na začátku každého závodu máte tolik použití, kolik máte upgradů nitra. A při závodu se i náhodně objevuje po trati. Objevuje se i druhý bonus, avšak méně častý – peníze. Na trati se čas od času objeví bankovka s různou hodnotou, můžete si tak k celkové výhře ještě přilepšit. Hudební doprovod také přidává na celkovém zážitku ze hry. Příjemná hudba v menu a také na tratích, včetně dobrých zvukových efektů jako nitro, oznámení kola pípnutím, driftování, či nárazy.
Co hře vytknout? Zřejmě počáteční zoufalost při úvodních závodech. Dále je trochu těžší vydělat si na více aut (ve hře jsou i In-App nákupy na peníze, auta i tratě). A jako poslední to je samostatná aplikace pro iPhone a iPad.
A co dělá Mini Motor Racing tak skvělou závodní hrou? Skvělá grafika s pěkným hudebním doprovodem a efekty. Velké množství automobilů. Možnosti nakupování a následné vylepšování aut. Velké množství propracovaných tratí. Multiplayer. A v neposlední řadě pocit, kdy hra nejdříve ukazuje svou roztomilou stránku, abyste při závodech zjistili, že to není žádná legrace. Ale nebojte se, Mini Motor Racing si stejně užijete.

 Mini Motor Racing pro iPhone si můžete stáhnout za  0.89 zde
 Mini Motor Racing pro iPad si můžete stáhnout za  1.79 zde